ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ново поскапување на горивата

Од РКЕ соопштија дека од вечерва на полноќ ќе важат нови, поскапи цени за горивата. Според методологијата за пресметување на малопродажните цени на горивата, од вечерва цените ќе се зголемат за 1,05 проценти.

Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Еуродизел ќе се зголемат за половина денар.

Еуросупер-95 ќе чини 61 денар по литар, Еуросупер-98 ќе чини 63 денари, додека Еуродизелот ќе чини 52 денари.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.