ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

НОВИ МЕРКИ ВО ФРАНЦИЈА: Задолжителен ПЦР при влез за невакцинираните и тоа не постар од 24 часа

Негативен ПЦР тест и тоа не постар од 24 часа мора да покажат патниците од Велика Британија, Шпанија, Португалија, Кипар, Грција и Холандија ако влегуваат во Франција. Досега, Британците мораа да имаат тест не постар од 48 часа, додека за Шпанците, Португалците, Кипарците, Грците и Холанѓаните, тој период бил 72 часа.

Ова се однесува за невакцинираните граѓани и таа стапува на сила од утре.

Инаку, француската влада стави неколку земји на црвената листа и тоа: Тунис, Мозамбик, Куба и Индонезија.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.