ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нова средба за иднината на СЈО

Почнаа работните групи меѓу претставници на власта и опозицијата за законот за јавно обвинителство.

Средбата се одржува во Министерството за правда.

На претходната средба се постигна договор за финансирањето и за одговорноста на обвинителите.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.