ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нова година без лумпување: Угостителските објекти во Скопје се полупразни

Нова година без организација на јавни собири и забави. Овојпат изостанаа и традиционалните прослави на вработени од фирми, како што било случај во минатото. Угостителските објекти во Скопје се полупразни, глетка каква што не се памети години наназад. За граѓаните, можеби, е последно откажување од навиките и верба во подобро утре. Многумина размислуваат на начин „поминавме многу, нека мине и ова“, но угостителите имаат поинакво чувство.

Последниот ден од 2020 година е најтешкиот за нив. Но, наместо оптимизам, кај нив провејува песимизам и нивните прогнози за периодот што следува се далеку од розови. Сметаат дека ќе биде уште потешко по нивната дејност, па некои од нив најавуваат дека ќе бидат принудени да стават клуч на локалите.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.