ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

НИКОЛОСКИ: ПРЕКУ ФИРМА СО 3-ЦА ВРАБОТЕНИ, ВЛАСТА ПЛАНИРАЛА ДА НАБАВИ ВАКЦИНИ ПО 62,5 ДОЛАРИ КОИ ЧИНАТ 25-30 ДОЛАРИ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот фејсбук профил ги објави документите од централниот регистар на Хонг Конг на кои може да се видат детали околу набавката на кинеските вакцини за кои веќе неколку дена оваа афера ја тресе Владата на Република Македонија .

ЕКСКЛУЗИВНО документи од Централен регистар на ХОНГ КОНГ од кои се гледа:

1. ФАНТОМСКАТА Стабри е регистрирана во СЕПТЕМВРИ 2017, а Заев формираше Влада во МАЈ 2017.

2. Има САМО 3 вработени

3. Преку таа фирма оди обидот за набавка на вакцини по ЦЕНА 2 ПАТИ ПОВИСОКА од таа по која се продаваат вакцините. Наместо 25-30 долари вакцините се купуваат за ФАНТАСТИЧНИ 62.5 долари

ОСТАВКИ веднаш!

Алчноста и криминалот на Заев чинат човечки животи!, коментира Николоски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.