ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Неизвесно е дали Јанева ќе даде исказ пред Рускоска

Засега Јанева не размислува за договор со обвинителството, а неизвесно е и дали ќе сведочи пред обвинителката Вилма Рускоска за случајот „Рекет“.

Нејзините адвокати се уште не добиле упатства од поранешната шефица на СЈО, иако е известена за доказите кои ги презентира обвинителното за организиран криминал и корупција.

Денес премиерот Заев најави дека очекува пред 15-ти октомври да биде биде поднесен обвинителен акт за овој случај, со цел да се охрабри судството да одлучува според Уставот и законите.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.