ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

На 11 ноември Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД

Анкара во понеделник ќе започне со враќање на странските борци на Исламска држава (ИД) кои се во турските затвори, изјави турскиот министер за внатрешни работи, откако претседателот Ердоган вчера ја најави оваа операција.

– Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.