ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Најголемиот и најлуксузен во SUV гамата на баварскиот производител, X7 доаѓа една година по претставувањето на концептот. Споредбено, сериската верзија надворешно не се разликува премногу од концептот

Замислен како седмосед, X7 е навистина огромен автомобил. Теренецот е долг 5.151, широк 2.000 и висок 1.805 милиметри. Со меѓуоскино растојание од 3.105 милиметри, јасно е дека патниците нема да имаат проблем да влезат во џиновскиот SUV.

Ако корисникот се одлучи за употреба на сите седум седишта, тие се наредени во конфигурација 2-3-2, но опционално X7 ќе може да се добие и во конфигурација со шест места за патници. Кога се користат сите седум седишта, волуменот на багажникот е 326 литри, а оваа бројка може да се зголеми до максимум 2.120 литри, во зависност од конфигурацијата на седиштата.

Како стандард, доаѓа изобилство на Vernasco кожа, четири-зонска клима и панорамски покрив во три дела. Опционално достапна е пет-зонска клима и целосно стаклен покрив.

Моторната гама ќе се состои од само четири погонски мотори, од кои три се наменети за купувачите во Европа. На стариот континент X7 ќе доаѓа во верзии: xDrive40i со 340 КС, xDrive30d со 265 КС, како и xDrive50d со 400 КС. Клиентите во САД ќе имаат можност да купат и xDrive50i, што значи 4.4-литарски V8 мотор кој развива 462 КС.

Сите агрегати ќе бидат спарени со осум-брзински ZF автоматски менувач, а погонот на двете оски е стандард за сите верзии.
МЕГА ГАЛЕРИЈА

BMW не ги објави цените за новиот X7, но се верува дека ќе биде малку поскап од сегашната Серија 7. BMW X7 ќе се произведува во Спартанбург, САД.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.