ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

НАСА му забрани на милијардерот Маск да пуши ,,трева” во јавност

,, Ако Илон Маск сака да праќа Американци во вселената , на подкаст веќе нема да пуши трева и да пие виски “ , рече шефот на вселенската агенција НАСА, Џим Брајденастаин.НАСА во текот на овој месец прати инспектори во компанијата на Маск за да ги утврдат работните навики на вработените , како тие се однесуваат кон работата и колку се одговорни на работното место.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.