ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Навреме се почнати сите процедури за вакцините, не чекаме само донации, велат од Владата

Нашите соседи веќе почнаа да ги добиваат вакцините против корона вирусот, а Македонија ќе ги добие во првите месеци од наредната година.

Дали се доцни со процедурата за тоа и дали нашата земја чека само на донации за вакцини поради опасната зараза која повеќе од една Сите процедури за вакцините се навреме почнати. Не е точно дека само чекаме на донации за помош. Тие вакцини што ќе пристигнат во Грција, ќе бидат наменети и за нас“, истакна Душко Арсовски, портпарол во Владата.година е присутна во светот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.