ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мијалков побара укинување на казната: Верувам во судскиот интегритет

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков на денешното рочиште на „Титаник 2“ побара укинување на затворската од три години, затоа што според него, таа била изречена по само неколку прислушкувани разговори.

„Јас верувам дека ќе донесете правична одлука, бидејќи верувам во вашиот судски интегритет. Моите бранители ги опфатија сите аспекти од формален карактер и ги изнесоа сита наводи со кои не се согласуваме, а се наведени во пресудата“, истакна Мијалков.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.