ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Лукаревска: Компаниите што не аплицирале за субвенции може тоа да го сторат следниот месец

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска во одговор на новинарско прашање зошто од вкупниот број на барања до УЈП најмалку барања за субвениционирана плата пристигнале од најпогодените сектори – угостителство и туризам, вели дека е можно дел од нив да користат некоја од другите мерки, а дел да аплицираат следниот месец. Сепак, додава Лукаревска, одлуката за користење на накоја од мерките е доброволна и е избор на компанијата – дали сака да ја користи или не.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.