ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Кочо Анѓуев во посета на млекарата Сентис

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе извршат посета на млекарницата Сентис АГ во село Џепчишта, тетовско.

Оваа компанија аплицираше на првиот јавен повик за средства преку ИПАРД 2 програмата и има склучено договор со Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој за мерката „Инвестиции во материјални средства за преработка на земјоделски и рибни производи“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.