ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе одлучува за барањето за притвор за Димовски

Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе одлучува по барањето за одобрување притвор на пратеникот и поранешен министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски. Димовски, заедно со уште три лица е под истрага за злоупотреба на службена положба при доделување на земјоделска помош и давање под закуп државно земјоделско земјиште.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.