ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ИСПОВЕД НА РОДИТЕЛИТЕ НА БЕРБЕРОТ – И родената мајка се плашела од него: Подобро да беше мртов, ќе го проплакав и ТОЛКУ, а ОВА

Лечен од своите пореметувања уште од рана возраст, уште откако го истрижил првото девојче, тогаш имал седум години, лекуван е на психијатрија, одбивал да пие лекови, неговите родители стравувале од некои работи, тој ги труел кучињата, а неговата мајка се плашела да не почне да убива.

Ова е само еден дел од тоа што Славица и Душко Јовановиќ , родителите на Нинослав Јовановиќ (46) осуден за силување на деца кој беше уапсен на 5.јануари по 17 дневното бегство поради киднапирање и злоставување на 12. годишната Моника К.

Родителите на т.н малчански беребер, кои за разлика од синот во селото важат и за вредни работници и примерни селани , ја отвориле душата и откриле низ каков пекол минувале сите овие години.

– За жал е жив, многу е тешко. Подобро е кога знаеш дека си го закопал, одиш на гробишта, ќе го проплачеш и ќе се вратиш… Подобро да го убија. Ќе отидевме на гробот, ќе поплачеме, па би си дошле дома. А ова… ги шири рацете и се фаќа за глава, пренесува српски Курир.

Проблемите со Нинослав имале цел живот, се направиле да се врати на вистински пар, но безуспешно.

– Од година дена живот е лекуван, па лежеше два пати во болница. Проблемите започнаа од петтото одделение во основно училиште. Ќе замине, ќе направи некои измами ќе го нема 10 дена, па ќе дојде. Додека да ги вратиме долговите тој е мирен па повторно оди, прави проблеми откако е роден. Се боревме до 14. 15 години, па потоа почнавме да му даваме лекови. Кога еден ден усисував ги видов сите лекови низ куќа, тој од тогаш одите во аут. Не сакаше да ги пие лековите, ги ставше под јазик и ги плукаше, раскажуваше неговата мајка за српски Курир.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.