ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Иран – не разговараме со САД за нуклеарната програма

Американскиот претседател побара но иранското раководство го одби неговиот предлог да седнат на маса и да разговараат за нуклеарната програма на Техеран.Вашингтон не сака Иранците да имаат нуклеарно оружје. На вонредната пресс конференција во Белата куќа Трамп додаде дека не ја исклучува можноста од воен судир со Иран доколку е потребно. Американците само се закануваат. Нема да се осмелат да не нападнат возврати заменик шефот на иранската револуционерна гарда.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.