ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ИЗБРИШАНО ВИДЕОТО на ЈУТЈУБ од интервјуто на Латас со Лазаров

Интервјуто на јутјуберот Стефан Лазаров со новинарот Драган Павловиќ Латас, кое предизвика негативни реакции во јавноста, е избришано од каналот на Јутјуб.

Новинарот во него раскажуваше за неговото сексуално искуство како тинејџер, со девојка која била малтретирана и тепана.За случајот, МВР поднесе и известување до Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје, а оттаму за „Локално“ потврдија дека е отворен предмет и надлежен јавен обвинител ќе даде насоки за натамошно постапување.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.