ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Избегната трагедија во Турција: Канадер за малку ќе удреше во џет-ски (ВИДЕО)

Во турското летувалиште Бодрум е направено видеото на кое се гледа како канадер се спушта да земе вода за да изгасне еден од големите пожари што ја опустошуваат Турција, а во еден момент возачот на џет-ски му го попречува патот.

Авионот буквално поминува пред канадеротот, поради што пилотот мора нагло да закочи за да избегне директен судир. Возачот на џет-ски продолжил да вози како ништо да не се случило.

https://www.instagram.com/reel/CSKFFYTKp9P/embed/captioned/?cr=1&v=13&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fkanal5.com.mk&rp=%2Fizbegnata-tragedija-vo-turcija-kanader-za-malku-kje-udreshe-vo-djet-ski-video%2Fa487140#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1930.9000000953674%2C%22ls%22%3A1453%2C%22le%22%3A1566.7999999523163%7D

Да потсетиме, Турција со недели се бори со големите пожари. Има речиси 200 од јули, уште 12 се активни и најлоши во историјата на земјата.

Десетици илјади хектари шуми изгореа во медитеранските и егејските провинции, а турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги прогласи пожарите за најлоши во турската историја. Осум лица загинаа, а илјадници Турци и туристи морале да побегнат од пожарот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.