ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Значително поскапуваат горивата, бензинот над рекордната цена од 100 денари

Регулаторната комисија за енергетика попладнево донесе одлука за значително поскапување на цената на горивата. Од ноќеска на полноќ бензините ќе се продаваат по рекордна цена.Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт, изнесуваат: – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 104,00 (денари/литар) – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 106,50 (денари/литар) – Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 95,00 (денари/литар) – Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 93,00 (денари/литар) – Мазут М-1 НС – 54,640 (денари/килограм)

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.