ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер, е регистриран попладнево во 15 часот и 17 минути во Турција.

Според податоците на ЕМСЦ, земјотресот е со јачина од 4,2 степени, а епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.