ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Земјотрес го стресе регионот утринава

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтерова скала е регистриран утринава во 07:33 часот, во регионот Вршац.

Интензитетот на земјотресот  е проценет на 6 степени според Меркалијева скала.

Земјотресите со ваков интензитет може да прездизвикаат оштетувања на објектите во епицентралната област.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.