ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

За еден ден над 18.000 заразени со коронавирус во Србија

Прогнозите на здравствените власти во Србија се покажаа како точни. Утрово премиерката Брнабиќ изјави дека денеска ќе се сруши рекордот на новозаразени за еден ден. 

Така, од речиси 40.000 направени тестови, регистрирани се 18.006 позитивни пациенти. За 24 часа починале 25 лица. 

Во болниците има нешто помалку од 2.600 пациенти, од кои 109 се на респиратор. 

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.