ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Железничка несреќа кај Врњачка бања

Пред три денови во близина на Ниш воз удри во автомобил. Во таа несреќа загинаа пет лица.

На пругата во близина на Врњачка бања кон Крушевац, воз удрил во автомобил кој поминувал преку железничкиот премин.

Ова е втора железничка несреќа во соседна Србија изминатите неколку денови. Пред три денови во близина на Ниш воз удри во автомобил. Во таа несреќа загинаа пет лица.

Несреќата се случила на излезот на Врњачка бања во правец на Крушевац, кога на премин обезбеден со рампа воз удрил во автомобил која најверојатно не го забележал шинското возило.

Возачот на автомобилот е повреден.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.