ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

„ЕРБАЛТИК“ ЌЕ ЛЕТА ОД РИГА ЗА СКОПЈЕ ОД 2 МАЈ

Летонскиот национален авиопревозник „ЕрБалтик“ следниот мај ќе почне со летовите од Рига до Скопје, Љубљана и Приштина, кои за првпат се воведуваат. Сите три линии ќе ги има двапати неделно, а ќе се лета со „ербас А220-300“.

Првиот лет на релацијата Рига-Скопје ќе се случи на 2 мај 2024.

„Подготвувајќи се за новата сезона, откривме можност да ја прошириме нашата мрежа во централна и југоисточна Европа со конекции до балтичките и скандинавските држави“, изјави извршниот диртектор на „ЕрБалтик“, Мартин Гаус.

Оваа компанија летово отвори сезонски линии од Рига за Белград и Тиват.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.