ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Експлозија на комбе во центарот на Милано, повредено едно лице, опожарени пет возила

Комбе што превезувало резервоари со кислород експлодира попладнево во центарот на Милано. Евакуирани се градинка и станбени згради во околината, јавуваат италијанските медиуми. Според агенцијата Ап, едно лице е повредено.

По пожарот, запалени се пет возила, а евакуирани се деца од основно училиште и станари од една зграда, информира италијанската полиција.Пожарникари веднаш излегоа на местото на настанот, но пламенот во меѓувреме се прошири на други возила и оштети фасада од станбена зграда, пренесе агенцијата „Ла прес“.

Според градоначалникот на Милано, Бепе Сала не станува збор за терористички акт, ниту за криминална акција.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.