ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Едно лице загина на автопатот Белград Ниш

На автопатот Белград-Ниш, крај Крагуевац се случи повторно верижен судир на неколку камиони и автомобили во кој едно лице загина, јавува РТС.

Се претпоставува дека причина за несреќата е густ чад од запалена трева крај автопатот.

Автопатот во насока кон Ниш од Белград е затворен за сообраќај.

 

 

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.