ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ДИК во 18 часот на седница ќе решава за приговорите

Денеска во 18 часот ДИК ќе одржи јавна седница на која ќе решава по поднесените приговори.

Вкупноп се поднесени 2.141 приговор на партиите за сумирањето и утврдувањето на резултатите од гласањето на изборите. Левица поднесе 1.982 приговори, Алијансата за Албанците и Алтернатива поднесоа 151 приговор, 2 приговора поднесе ВМРО-ДПМНЕ. Додека СДСМ не поднесе приговори.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.