ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Децата оставени во автомобилот сместени во згрижувачко семејство

Двете деца кои синоќа беа оставени во автомобил во скопската населба Ново Лисиче се во стабилна здравствена состојба и веќе се сместени во згрижувачко семејство.

Врз основа на доказите следниве денови ќе се одлучува за евентуално одземање на родителско право.

Братчето (4) и сестричката (7) се пронајдени во автомобил на паркиралиште во скопската населба Ново Лисиче, од страна на минувачи синоќа околу 22:00 часот. Набрзо била повикана полиција која ги скршила стаклата на колата и децата ги пренесле на детската клиника.

Се знае дека станува збор за разведени родители.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.