ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Грција забранува пливање во море поради коронавирусот

Грчката крајбрежна стража забрани пливање, риболов со копје и рекреативни спортови на вода, како дел од мерките за да се спречи ширењето на новиот коронавирус.

Земјата е втора недела во изолација. На луѓето им е дозволено да ги напуштат своите домови од важни причини, вклучително и шетање на домашно милениче или вежбање.

Од крајбрежната стража велат дека пливање, риболов со копје и рекреативни спортови на вода, пренесе Ројтерс.

Грција има илјадници километри крајбрежје и активностите на плажа се многу популарни.

Во Грција, 1.415 се заразени со коронавирус, а 50 починале.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.