ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Груевски на фејсбук: Ми доаѓа да го бранам Заев…!

Понекогаш ми доаѓа да го Бранам Заев, наведува екс-премиерот Груевски преку својот фејсбук профил правејќи поширок коментар за актуелните случувања во земјава, со босебен осврт на многубројните скандали што се случуваат во последно време.

Никола Груевски веќе неколку месеци е во Будимпешта, кадешто доби азил од унгарските власти. Од земјава избега откако му беше изречена двегодишна затворска казна за случајот „Тенк“, отворен од СЈО, а се однесува на незаконски постапки при набавка на луксузен „мерцедес“ преку МВР.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.