ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Гринпис тврди дека пожарите во Сибир стануваат сѐ поголеми

Пожарите во Сибир растат и покрај интервенцијата на руската армија, тврди еколошката организација Гринпис. Областа зафатена од шумските пожари во Сибир не се намалува. Според сликите на сателитите, има повеќе од 4,3 милиони хектари изгорени – површина колку што е московскиот регион. Гринпис пожарите во Сибир ги прогласија за „еколошка катастрофа“

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.