ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Грета преку „Твитер“ му одговори на Путин

По американскиот претседател Доналд Трамп, пратеникот од Канада, Максим Берни, и Џереми Кларксон, и Владимир Путин ја критикува Грета Тунберг, но младата активистка не му остана должна.

Исто како што го смени описот на „Твитер“ кога му одговори на Трамп, сега тоа го стори и на рускиот лидер.

Имено, за време на седницата на Енергетскиот форум во Москва, рускиот претседател во еден момент го спомена страсниот говор на 16-годишната велејќи дека тие не делат заедничка возбуда и дека е лошо информирана, пренесува Indy100.

 

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.