ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Граѓанска обврзница: Владата ќе обезбеди финансии, за граѓаните повисоки камати за вложените пари

Граѓаните во банките чуваат 5,3 милијарди евра – штедни влогови. Со понудата на владата за вложување во граѓанска обврзница не се очекува топење на депозитите во банките, но сепак со повисоката камата што ќе ја понуди државата таа ќе стане конкурент на банкарските камати.

Што ќе значи граѓанската еврообврзница за држава а што за граѓаните?

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.