ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Георгиевски: БЕСА не се поголеми патриоти од останатите албански партии

Поранешниот премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски, во синоќешното гостување на „24 анализа“ на ТВ 24, говореше за актуелните уставни измени во Собранието. Како што посочи тој, лошо е тоа што некои луѓе мислат дека е дојден крајот на Македонија.

„Беса не се поголеми патриоти ни од ДУИ, ни од ДПА, ни од другите албански партии и верувам дека ќе надвладее разумот и конечно ќе се тргне да се реши овој проблем. Луѓето размислуваат на црни сценарија, а не сакаат да ги погледнат вистинските црни сценарија. Ако не го решиме проблемот и не влеземе во ЕУ и НАТО, економски ќе доцниме зад сите, луѓето ќе почнат да се исселуваат, ќе се испразни Македонија“, истакна Георгиевски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.