ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вучиќ е подготвен на опозицијата да ѝ овозможи избори

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека „не му паѓа на памет“ да попушти на притисокот од опозицијата и да, како што рече, „ги слушаат нивните глупости”, но дека е подготвен да им се обезбеди можност да се покажат на избори бидејќи тоа е најдемократски начин за решавање вакви прашања.

„Ако некој знае што е подемократско од изборите, нека ми каже. Но не е во ред и кога тоа ќе им го кажете”, рече Вучиќ во својата изјава во Абу Даби.

Тој додаде дека за изборите зборувал метафорично и повтори дека не сака да го загрози јавниот долг на Србија.

„Ако сакате да гласате за овие крадци, гласајте за кого сакате. За нас, Косово е најважното прашање, па дуинг бизнис-листата, па ќе зборуваме и за тоа “, рече Вучиќ.

Вучиќ изјави дека за евентуално рапишување избори разговарал со партиските колеги, а кус разговор на таа тема имал и со премиерката Ана Брнабиќ.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.