ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Јадранот извлечена ајкула долга осум метри

Ајкула долга осум метри, а тешка речси два тона викендов биле извлечена во пристаништео во Саудрија, откако претходно се заплеткала во рибарска мрежа долга 140 метри, јавуваат хрватските медиуми.

Во пристанишето настанала драма. Тројца рибари успеале некако да ја отплеткаат и извлечат огромното морско животно. Потоа ја пуштиле ајкулата во морето, со надеж дека ќе преживее, бидејќи давала знаци на живот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.