ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Србија, уште тројца починати и 1.484 новозаразени лица

Во последните 24 часа, како резултат на инфекција со коронавирус во Србија починаа три лица така што вкупниот број на смртни случаи од почетокот на епидемијата се зголеми на 7.177.

Според податоците на Институтот за јавно здравје на Србија, присуството на вирусот е потврдено во 1.484 од 13.695 тестирани примероци, додека стапката на смртност во моментов е 0,98 проценти.
Има 879 пациенти со ковид, на болничко лекување, 11 повеќе отколку во претходниот дел, додека, како и вчера, има 26 пациенти на респиратор.Од почетокот на епидемијата, 4.845.253 лица се тестирани во Србија, а присуството на вирусот е потврдено во 734.816 примероци.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.