ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во Србија регистрирани 2,142 нови случаи на Ковид-19, починале 29 лица

Според последните информации, во Србија се регистрирани 2.142 новозаразени со коронавирус, а 29 пациенти починале.

Во последните 24 часа се тестирани 13.323 примероци, а 2.424.147 од почетокот на епидемијата.

На болничко лекување моментално се 5.554 пациенти, а 189 заболени се на респиратор.

Во Србија од март се регистрирани вкупно 363.924 случаи на коронавирус.

Од почетокот на епидемијата починале 3.639 лица, а стапката на смртност моментално е еден отсто.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.