ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(Видео) Путин играше хокеј, па се испружи на мразот

Рускиот претседател Владимир Путин даде осум гола на вчерашниот егзибициски натпревар во хокеј, настапувајќи со руските хокејарски ѕвезди. Но, она што за момент ја насмеа публиката беше неговиот (не толку) спектакуларен пад по крајот на натпреварот.

Путин играше за екипата Легенди покрај поранешните хокејарски ѕвезди Вјачеслав Слава Фетисов и Павел Буре. Во истата екипа настапи и рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, кој постигна три гола.

Противничкиот тим беше составен од играчи аматери, меѓу кои и пријателот на Путин Генади Тимченко, милијардерот Владимир Потањин и неколку руски гувернери.Натпреварот заврши 14:7, со што екипата на Путин стигна до нова победа на традиционалниот натпревар.

По крајот на натпреварот, додека рускиот претседател ја поздравуваше публиката, наиде на мала пречка и се испружи на земја, што беше пречекано со блага смеа од стрна на публиката и неговите „соиграчи“.

Путин стана и низ насмевка продолжи да ја поздравува публиката за нивното присуство.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.