ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(ВИДЕО) Нова „досетка“ на Заев, овој пат во Прилеп

Секаде низ градот пишува дека кандидатот за претседател Стево Пендаровски е веќе шеф на државата затоа што на регистарските таблички во Прилеп кодот „ПП“ знали „Претседател Пендаровски“.

Ова го рече како нова досетка премиерот Зоран Заев на трибината пред прилепчани во рамките на изборната кампања пред претседателските избори.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.