ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ВИДЕО: Напад врз Москва со дронови

Москва рано утринава беше нападната со беспилотни летала од правец на Украина, но тие беа пресретнати и уништени и нема жртви, соопшти руското Министерство за одбрана, пренесува CNN.CNN информира дека украинските разузнавачи ја презеле одговорноста за нападот со беспилотно летало на Москва. Од Русија најавуаат дека же возвратат на нападот. Кремљ, исто така, отфрла дека руските сили биле насочени кон Православната црква на преобраќањето во Одеса, но тврди дека украински проектил за противвоздушна одбрана го погодил храмот.Москва најавува дека ќе возврати на нападот

Руското Министерство за надворешни работи вели дека земјата го задржува правото да го возврати ударот откако ја ја обвини Украина за нападот на Москва и Крим со беспилотни летала.

Руското Министерство за одбрана претходно соопшти дека украинските сили го нападнале Крим со 17 беспилотни летала преку ноќта, како и две други беспилотни летала во Москва.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.