ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

(Видео) Вучиќ заплака за време на говорот во Ниш

„Србија нема да даде да ја скршат, Србија не може да ја победат“, порача претседателот на Србија синoќа во Ниш на манифестацијата на одбележувањето две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО.

https://youtu.be/_5_dPWX9YTw

Во своето обраќање пред 20.000 луѓе во Ниш, на кое повремено со совладуваа емоции, како што јавуваат тамошните медиуи, тој се присети на настаните пред 20 години и денес кога, како што констатира, тргнаа Србија да ја урнат.

„Сакам да порачам од тука дека што и да се случи, немојте никогаш на никого да му дозволите да ги урне слободата и независноста на Република Србија! Никогаш!“, рече српскиот претседател.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.