ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Вархеји: Не драматизирајте, ќе се најде решение – Еврокомесарот го донесе Извештајот и економскиот пакет

Европската унија е посветена на проширувањето на земјите од Западен Балкан а како потврда е новиот економско инвестициски пакет за заздравување и поттикнување на развојот на регионот, истакна на почетокот еврокомесарот Вархеи. 

Во однос на тоа кога може да се очекува преговарачката рамка рече дека се работи на тоа и на одржувањето на првата Меѓувладина конференција , но за отворените несогласувања со Бугарија рече дека не треба да се драматизира.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.