ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Брнабиќ: Платформата на Приштина удар врз дијалогот

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави денеска дека преговарачката платформа на Приштина е третиот и последен удар врз дијалогот меѓу двете земји. Според неа, тоа е документ против каков било компромис, спротивен на здравиот разум.

Таа по завршување на состанокот на Советот за национална безбедност истакна дека реакцијата на Србија ќе биде одмерена и во интерес на граѓаните. Брнабиќ најави дека најтесниот државен врв в недела ќе разговара со патријархот Иринеј и Синодот на Српската православна цркв.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.