ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Брегзит: Трпението на Франција полека истекува

Франција го губи трпението и на Британија ѝ покажува жолт картон поради одолговлекување на Брегзит, пишува Дојче Веле наведувајќи дека Париз смета оти Брегзит без договор ќе падне на душа на Лондон и дека сака да избегне ново одложување на процесот.

Франција моментално застапува јасна линија и за разлика од Германија, без сомнеж, не сака на Британците да им поклони повеќе време.

Француските гранични и царински служби веќе почнаа да се подготвуваат за Брегзит без договор и да ги тестираа новите гранични системи за контрола на пратките и на сообраќајот

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.