ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Бојан Јовановски по болничката интервенција вратен во затворот Шутка

Бојан Јовановски поради проблеми со желудникот бил донесен во градската болница 8ми Септемврим каде примил интровенозна терапија и повторно е вратен во затворот Скопје во населбата Шуто Оризари.

Директорот на болницата Костов за Телма потврди дека Јовановски добил и препораки за соодветна терапија која треба да ја прима кај затворскиот доктор и додаде дека ваквите здравствени проблеми кај пациентот ќе се повторуваат бидејќи после оперативен зафат на желудникот потребно е да се прима специјална исхрана.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.