ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Бошњаковски: Власта и опозицијата со сериозни разлики околу законот за СЈО

Работните групи за измените во Законот за јавно обвинителство се очекува повторно да се состанат в петок, а следниот ден опозицијата се очекува да ги достави своите ставови во форма на амандмани, информираше на денешната прес конференција владиниот портпарол, Миле Бошњаковски. Тој соопшти дека меѓу власта и опозицијата сѐ уште има големи разлики околу ставовите за овие законски измени.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.