ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Берлускони со амбулантно возило однесен во болница

Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони утринава бил однесен во болница поради проблем со бубрезите.

„Кориере дела Сера“ информира дека Берлускони утринава околу девет часот бил однесен во болницата Сан Рафаеле во Милано со амбулантно возило.

Сан Рафаеле е болницата каде 82-годишниот Берлускони имаше операција на срцето во јуни 2016 година.

Весникот објаснува дека неодамна тој имал рутински здравствени прегледи кои не покажале некакви проблеми.

Како и да е, неговите луѓе велат дека се е во ред со Берлускони, тој уште денеска ќе ја напушти болницата и поладнето ќе се појави на политички настан.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.