ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Берлускони по повеќе од три недели излезе од болница

Поранешниот италијански премиер и актуелен сопственик на фудбалскиот второлигаш Монца, Силвио Берлускони, по 24 денови минати во болница поради компликации од коронавирус, е пуштен на домашна рехабилитација.

Берлускони (84) беше хоспитализиран на 6 април.

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан се зарази со коронавирус во септември минатата година, но откако оздраве здравствената состојбата му се искомпликува што наложи дополнително болничко лекување.

Ве молиме следете не и стиснете лајк
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.