ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Бајден ја спореди кралицата Елизабета Втора со својата мајка

Претседателот Џозеф Бајден ѝ се придружи на Велика Британија во тагувањето за смртта на кралицата Елизабета Втора додека се потсети на неговиот последен спомен со кралицата и како таа го потсетила на неговата мајка Кетрин Финеган, позната како Џин.

Меѓутоа, споредбата меѓу нив две заврши многу непријатно, бидејќи мајката на Бајден еднаш наводно одбила да спие во кревет во кој спиела кралицата поради фактот што таа била Иркиња која отворено ги мразела Англичаните.

„Начинот на кој кралицата Елизабета Втора ме допре кога се наведна да ме праша дали сум добро, дали ми треба нешто, таа секогаш се грижеше за сите околу неа да бидат добро“, рече Бајден во обраќањето, додавајќи дека тоа го потсетило на неговата мајка.

Тој продолжил да се присетува на времето кога неговата мајка, која има ирско потекло, отпатувала во Велика Британија и поминала една ноќ во хотел за кој ѝ било кажано дека кралицата еднаш го посетила.

„Била толку преплашена што цела ноќ спиела на подот, наместо да ризикува да спие на креветот каде што спиела кралицата“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.